Zenaro

Zenaro

Léčivý přípravek Zenaro je určený alergikům, kteří se potýkají se silnými projevy alergické rýmy anebo kopřivky (otok kůže se zarudnutím a pálením). Léky ze skupiny tzv. druhé generace antihistaminik poskytují. V případech přetrvávajících obtíží lze tablety Zenaro užívat i dlouhodobě, a to po dobu kontaktu s alergeny (pyly trav, roztoči a další). Tablety jsou určené pro dospělé a děti od šesti let věku.

Zenaro

Koupit

Indikace

  • Léčivý přípravek Zenaro se užívá v případě silných nosních a očních projevů sezónní a celoroční alergické rýmy. Konkrétně může jít o výtok a svědění v nose, ucpaný nos, kýchání, svědění a slzení očí a svědění v krku. V případě déletrvající příznaků (déle než čtyři dny v týdnu nebo déle než čtyři týdny v roce) může být pacientovi navržena i dlouhodobá léčba po dobu kontaktu s alergeny.
  • Také je určený ke zmírnění projevů kopřivky, tedy vystouplé svědivé vyrážky doprovázené otokem.
  • Tablety Zenaro jsou určené pro dospělé i děti od šesti let věku.

Dávkování

  • Dospělí, dospívající i děti od 6 do 12 let užívají jednu tabletu (5 mg) jednou denně.
  • Tablety se polykají celé, zapíjí tekutinou a mohou se užívat s jídlem nebo nezávisle na jídle. Doporučuje se je užívat v jedné denní dávce.

Délka podávání:

Pokud jsou projevy alergické rýmy občasné (trvají méně než čtyři dny v týdnu nebo méně než čtyři týdny v roce) je možné léčbu přerušit a v případě opětovné potřeby znovu zahájit. U přetrvávající alergické rýmy (symptomy, které trvají déle než čtyři dny v týdnu nebo déle než čtyři týdny v roce) může pacient užívat přípravek dlouhodobě po dobu kontaktu s alergeny.

Aktuální pylový zpravodaj

17. 6. 2024 - 23. 6. 2024

Dominantní alergeny

Shrnutí předchozího období
V uplynulém týdnu opět nedošlo k žádné podstatné změně ve složení vzdušných alergenů. Koncentrace...
Přečíst více
Předpověd na další období
Pro příští období nepředpokládáme žádné významnější změny ve spektru ani koncentraci vzdušných py...
Přečíst více

Právě aktivní alergeny

Název Latinsky
Jitrocel (PLANTAGO L.)
Šťovík (RUMEX L. s.l.)
Lípa (TILIA L.)

Doporučené články